Розпочали ремонт дороги Білопілля – Терни – Липова Долина – Гадяч

25.08.2023
415

Цього року майже половина автошляху в межах Полтавщини отримає нове асфальтне покриття під час капітального ремонту. 

Чим відома ця дорога? 

Вона з’єднує Полтавську та Сумську області. 

Це єдина дорога в області, яка була офіційно закрита для руху транспорту через аварійність. 10 березня 2018 року для забезпечення безпеки дорожнього руху та уникнення небезпечних наслідків Служба автомобільних доріг у Полтавській області закрила рух автотранспорту зазначеною автодорогою. 

Станом на сьогодні цією дорогою неможливо пересуватися ні легковому, ні спеціальному транспорту. Водії змушені пересуватися об'їзними дорогами чи просто польовими дорогами. Перевізники автобусного сполучення відмовляються здійснювати свої рейси. Незадовільний стан автомобільної дороги ускладнює доступ громадян населених пунктів сіл Глибока Долина, Мала Побиванка, Пирятинщина до Гадяча для отримання медичних, освітніх та інших соціальних послуг. 

Коли планували відремонтувати? 

З 2015 року ці 15,9 км дороги потребують капітального ремонту, але через відсутність фінансування масштабних ремонтів не відбувалось. 

З 2018 року дорога в жахливому стані перейшла на баланс Агентства місцевих доріг Полтавської області. Практично кожного року гостро поставали плани розпочати ремонт цієї дороги. Розробили проєкти, розпочинали тендерні процедури, але брак фінансування не дозволяв розпочати роботи 

Завдяки підтримці Полтавської обласної адміністрації цю дорогу включили в План розвитку місцевих доріг Полтавщини 2020-2024 рр. В 2022 році готові були розпочати ремонт, але через війну довелось відтермінувати роботи. 

Що виконають цьогоріч? 

Капітальний ремонт, якого очікували місцеві жителі та гості області щонайменше 10 років, вже розпочали.

Підрядник Агентства місцевих доріг виконує роботи на ділянці у 7,5 км від межі областей в напрямку Гадяча. Сплановали ремонт та оновлення 5 штучних споруд. Підрядник виконає вирубку порослі, спланує узбіччя, облаштує 2 шари посиленої основи та покладе нове асфальтне покриття.

Фото